Tytuł: Jasińscy, Jasinscy.org.pl , Ród Jasińskich z Jasionki i okolic , Gmina i Parafia Zbuczyn , Dawna Ziemia Łukowska :: Zjazd Był Ponad Standard:)

Dodane przez Bozena dnia 25-07-2007 19:14
#3

"Każda chwila czasu jest cenna,
a każdy czas, który dobrze spożytkujesz
będzie skarbem zdobytym przez ciebie"
(ks. J. Bosko)Stanisław Orzełowski- autor Księgi Rodu Jasińskich dzięki swojej mądrości, dobroci, otwartości serca i radości życia spożytkował ten czas na chwałę Bożą i dla naszego pożytku.
To wielki dar mieć w rodzinie takiego człowieka, który podjął się ogromnego wysiłku.
Dziś, biorąc do rąk około 900-stronicowy album, zatytułowany "Historia Rodu Jasińskich 1750-2005" odświeżamy pamięć o bliskich, których Bóg powołał do siebie. Płomyki zapalonych zniczy na I Zjeździe Rodu Jasińskich przed kapliczką przywoływały pamięć naszych przodków, duchem obecnych nas a odsłonięty kamień upamiętnił nasz zjazd, na który przybyliśmy tak licznie. Organizatorzy nie zapomnieli o różnych atrakcjach związanych z tym rodem: "Ułańska niespodzianka" i "Izby Pamięci"- zorganizowanej w miejscowej świetlicy, to tylko niektóre z nich.
Gdy słońce skłoniło się ku zachodowi, rozpoczęliśmy zabawę taneczną.
Pragnę podziękować organizatorom zjazdu i wszystkim członkom za piękne plenerowe spotkanie w rodzinnej atmosferze- pełne radosnych rozmów, humoru i śpiewu, które pozwoliło niezapomnianie przeżyć te piękne chwile na zjeździe.

Wspaniałe chwile, które przeżyliśmy będą tkwić w naszej pamięci, a zdjęcia, które tam zrobiliśmy, będą nam o nich przypominać.